ЗНАЧЕННЯ ПАЛОМНИЦТВА ПАПИ ІОАНА ПАВЛА ІI ДО УКРАЇНИ


С.К. Замуліака
Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії

Від імені Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії та Катехитичного Центру Східної України щиро вітаю організаторів та учасників Дев'ятої Міжнародної конференції “Роль науки, релігії та суспільства у формуванні моральної особистості”.

Масові засоби суспільної інформації вже сповістили весь світ, що Його Святість Іоан Павло II відвідує Україну з пастирським візитом з 23-го по 27-го червня 2001 року на запрошення Президента України, єпископів Української греко-католицької церкви та римо-католицької церкви.

Ким є Святіший Отець і чому Він нас відвідує?

Папа Іван Павло ІІ є Єпископом Риму, Наступником святого Апостола Петра, на якому Ісус Христос побудував свою Церкву: “Ти є Петро (скеля), і на цій скелі збудую мою Церкву, - й що пекельні ворота її не подолають” (Мт. 16:18). Під час Останньої вечері Ісус запевняє Петра словами: “Я молився за тебе, щоб віра твоя не послабла, а ти колись, навернувшись, утверджуй своїх братів” (Лк 22:32). Свою науку і пастирську місію Апостол Петро підтвердив мученицькою смертю у Римі, де знаходиться його гріб. В особах наступних єпископів Риму це Петрове служіння, утверджування братів у вірі та єдності продовжується безперервно аж до нинішніх часів. Саме тому ми називаємо Святішого Отця наступником святого Петра у папському служінні.

Життя цього Святішого Папи, якому завтра виповняється 81 рік, сповнене радісними і трагічними подіями. Він рано втратив батьків, пережив Другу світову війну, часи Гітлера і Сталіна, комуністичну окупацію Польщі; був науковцем, поетом, актором, професором; ще замолоду став священиком, єпископом, архієпископом та кардиналом.

Цей апостол народів, від початку свого понтифікату, прагнув відвідати землю святого Володимира Великого та його столицю, місто Київ, і здійснити паломництво до Софійського собору, де знаходиться знаменита ікона Оранти – “нерушимої стіни”.

Святіший Отець, як Христовий посланець любові та миру, принесе для України особливе Боже Благословення та щедрі плоди. Усім добре відома турбота Папи про людину, про її права та про права усіх народів. Йому теж відомі всі довголітні страждання українського народу і тому, по можливості, Папа йде до нього з поміччю, наприклад, – виділяючи кошти для лікування потерпілих чорнобильських дітей.

Він є непохитним борцем за правду і справедливість, за моральний і громадський порядок, за повагу до людського життя від моменту зачаття до природної смерті, за повагу до людських прав, за турботу і піклування про тих, хто найбільше потребує допомоги, про бідних і про тих, кому загрожує небезпека. Про це свідчить майже сто його міжнародних відвідин, велика кількість виданих документів, енциклік, пастирських послань та благодійних допомог тим, хто потребує, та знедоленим у різних країнах світу.

Папа Іван Павло II прибуває на українську землю з Доброю Новиною, яка була оголошена тут понад тисячу років тому. Прибуває, щоб “утвердити в нинішніх християнах віру в Бога, який об'явив себе в Христі, укріпити надію, що знаходить свій вплив в очікуванні на життя вічне, оживити любов, яка дієво служить братам” (Наближення третього тисячоліття, 31).

Сподіваємося, що не тільки християни, але й усі люди доброї волі будуть солідарні і з відкритим серцем прийматимуть Апостола єдності віри, яка існувала ще тисячу років тому, коли Київська Русь приймала Хрещення.

Дякую!